fbpx

Pływający targ – Pattaya Floating Market

Subskrubuj mój kanał na YouTube – pomożesz mu się rozwijać. Dzięki!

Chcesz nowe odcinki prosto na Twój Messenger? ZAGADAJ DO BOTA i SUBSKRYBUJ

Subskrubuj mój kanał na YouTube

Chcesz nowe odcinki prosto na Twój Messenger? ZAGADAJ DO BOTA i SUBSKRYBUJ

Jeśli jesteś w Pattaya warto odwiedzić pływający targ. Jest to sztucznie zbudowane miejsce dla turystów i ma stwarzać pozory jak wyglądał prawdziwym handel wodny, jaki był popularny niegdyś w Tajlandii. Miejsce jest bardzo klimatyczne i można miło spędzić tutaj kilka godzin.
Zamysł marketu jest taki by pokazać kulturę i tradycję czterech regionów Tajlandii: Północnej, Południowej, Centralnej i Północno-wschodniej. Można tutaj kupić zarówno rzadziej spotykane wyroby Tajskiej kultury jak i powszechnie dostępne pamiątki i prezenty. Ceny są raczej standardowe, więc nie ma się co obawiać, że jest to „pułapka na turystów”. Oczywiście jak wszędzie w Tajlandii trzeba się targować 🙂
Po targu można poruszać się na dwa sposoby – piechotą lub łodzią. My wybraliśmy pierwszy sposób i wstęp kosztował nas 200 baht za osobę (ok.20zł). Łódka to natomiast koszt 800 baht (ok.80zł). Paradoksalnie tańsza opcja wydaje mi się bardziej korzystna. Poruszając się na własnych nogach po licznych pomostach ponad wodnymi kanałami, można doświadczyć więcej urokliwych miejsc jakie oferuje wodny market.

❤ Kochane kody rabatowe ❤
Kod rabatowy na booking.com dla wszystkich (50zł):
http://pieknerzeczywsercu.pl/booking
Kod rabatowy na pierwszą rezerwację w Airbnb (100zł):
http://pieknerzeczywsercu.pl/airbnb