fbpx

Jedna rzecz, której TRZEBA doświadczyć w Tajlandii — Elephant Jungle Sanctuary Pattaya

Subskrubuj mój kanał na YouTube – pomożesz mu się rozwijać. Dzięki!

Chcesz nowe odcinki prosto na Twój Messenger? ZAGADAJ DO BOTA i SUBSKRYBUJ

Subskrubuj mój kanał na YouTube

Chcesz nowe odcinki prosto na Twój Messenger? ZAGADAJ DO BOTA i SUBSKRYBUJ

Nigdy wcześniej nie byłem tak blisko tak ogromnego zwierzęcia. Kiedy masz tuż przed sobą wielkiego słonia, który patrzy na Ciebie z góry czujesz do niego respekt. Doskonale zdajesz sobie sprawę, jaką wielką ma siłę i co mógłby z Tobą zrobić, gdyby coś mu się nie spodobało. Serio, kiedy pierwszy raz wyciągałem do niego rękę, aby go pogłaskać miałem trochę stracha 🙂
Jest kilka takich miejsc w Tajlandii, gdzie wesołe słonie na wolnym wybiegu czasem pierwszy raz w życiu mogą odpocząć po wieloletniej harówce i wykorzystywaniu ich. Sanktuaria słoni w miejscowościach Chiang Mai, Phuket oraz Pattaya ratują słonie z niewoli i dają im nowe, godne życie, oraz dużo miłości. (https://www.elephantjunglesanctuary.com/)
My wybraliśmy się do tego ostatniego, które jest najmłodsze – zostało otwarte w sierpniu 2017. Dom znalazły tutaj słonie indyjskie o różnych, raczej mrocznych życiorysach. Niektóre tyrały w turystyce i latami woziły turystów na swoich plecach co doprowadziło ich kręgosłupy do ruiny. Słonie w przeciwieństwie do koni nie są do tego przystosowane. Jak również do malowania obrazów pędzlem na płótnie czy grania w piłkę nożną. Niestety cała masa turystów nie potrafi połączyć w swojej głowie tych prostych faktów i każdego roku płacą za dosłownie – tortury słoni.
Przewodnik odebrał nas z samego hotelu, skąd pojechaliśmy do sanktuarium. Przy kawie, opiekun słoni opowiedział nam więcej o tym miejscu oraz nakreślił historię znajdujących się tutaj słoni. Mój bullshit detektor jest bardzo wyczulony, zwłaszcza na wszystkie emo-opowieści. Tymczasem w jego słowach nie wyczułem ani krzty fałszu czy przesady, czym zrobił na mniej już na wstępie bardzo duże wrażenie. Tak potrafią opowiadać tylko ludzie, gdy opowiadają szczerze o swojej pasji.
Dalej to co się wydarzyło jest już historią, którą na pewno zapamiętam do końca życia. Zwłaszcza kąpiel w błocie ze słoniami. Jest coś mistycznego w tym doświadczeniu, kiedy możesz bawić się z dorosłymi, ogromnymi słoniami jakby to były zwykłe szczeniaczki. Na szczęście udało mi się to zarejestrować na wideo, które umieszczam na górze tego posta. Zachęcam do oglądania 🙂

❤ Kochane kody rabatowe ❤
Kod rabatowy na booking.com dla wszystkich (50zł):
http://pieknerzeczywsercu.pl/booking
Kod rabatowy na pierwszą rezerwację w Airbnb (100zł):
http://pieknerzeczywsercu.pl/airbnb