fbpx

Świątynie w Bangkoku / Grand Palace / Wat Pho / Wat Arun / Tajlandia

Subskrubuj mój kanał na YouTube – pomożesz mu się rozwijać. Dzięki!

Chcesz nowe odcinki prosto na Twój Messenger? ZAGADAJ DO BOTA i SUBSKRYBUJ

Subskrubuj mój kanał na YouTube

Chcesz nowe odcinki prosto na Twój Messenger? ZAGADAJ DO BOTA i SUBSKRYBUJ

Tajlandia – W tym odcinku pokażę Ci najpopularniejsze świątynie w Bangkoku. Główne atrakcje dla każdego, kto tu przyjeżdża – The Grand Palce (Wielki Pałac Królewski), świątynie Wat Pho oraz Wat Arun. Każda jest na swój sposób wyjątkowa i mimo dużej ilości zwiedzających, warto tutaj zajrzeć.
Wielki Pałac Królewski (The Grand Palace) – Nazwą Wat Phra Kaew potocznie określa się cały kompleks wraz z Wielkim Pałacem Królewskim, który był niegdyś rezydencją władców. Jest to największa atrakcja turystyczna w Bangkoku i jednocześnie miejsce pielgrzymek buddystów i Tajskich patriotów. Wrażenie robi przede wszystkim rozmach i blask złota, które jest wszędzie. Gdyby tylko jeszcze było mniej turystów 🙂
Wat Pho – W tej świątyni znajduje się ponad 1000(!) wizerunków Buddy w najróżniejszych postaciach w tym jeden ogromny Leżący Budda, który ledwo mieści się w przeznaczonym dla niego budynku.
Wat Arun – W przeszłości chińskie statki, przypływające do Bangkoku zrzucały tony starej, rozbitej porcelany, którą używali jako balast. To właśnie z niej postanowiono wybudować kolorowe mozaiki znajdujące się w świątyni. Swoją estetyką zdecydowanie najbardziej przypadła mi do gustu właśnie ta świątynia.

❤ Kochane kody rabatowe ❤
Kod rabatowy na booking.com dla wszystkich (50zł):
http://pieknerzeczywsercu.pl/booking
Kod rabatowy na pierwszą rezerwację w Airbnb (100zł):
http://pieknerzeczywsercu.pl/airbnb